Anasayfa / Atama Haberleri, Öğretmen Haberleri 14 Eylül 2015 40 views

Eylül 2015 Öğretmen Ataması Ne Zaman?


37 bin öğretmen ataması hakkında önemli bilgiler. Atama hangi gün ve saat kaçta yapılacak? Eylül 2015 öğretmen atamasının saatini açıklıyoruz…

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), 37 bin öğretmen kadrosu ataması yarın saat 11.00’de gerçekleşecek. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan eğitim müesseselerinin öğretmen ihtiyacının karşılanmasına dönük ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması içerisinde 37 bin öğretmen kadrosu için 4 Eylül tarihinde başlamış olan müracaatlar 10 Eylül tarihinde tamamlanmıştı.

İlk defa ataması yapılacakların 2015 senesi Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan 50 ve üstünde puan almış olmaları gerekmektedir.

Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için “KPSSP121”, diğer sahalar için ise “KPSSP10” puan türündeki taban puan göz önüne alınacak.

İlk atama kapsamı altında 36 bin 512, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama kapsamında 371, milli sporcu ataması içinde ise 117 öğretmenin ataması yapılacak.

Öğretmen atamaları, yarın saat 11.00’de Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Başöğretmen Salonu’nda yapılacak.


Konu İle İlgili Görseller
Eylül 2015 Öğretmen Ataması Ne Zaman?
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap