Anasayfa / Güncel Haberler, Manşet 10 Eylül 2015 40 views

Yeni İntibak Zammı ve Seyyanen Zam Oranı


Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Yeni İntibak Zammı ve Seyyanen Zam Oranı sunuldu. Konu ile ilgili önemli açıklamaları haberimizde inceleyebilirsiniz…

100 liralık seyyanen zam oranının bütün emeklilere sağlanması ve yeni intibak Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sunuldu.

Emekli vatandaşlar, gelirlerini çoğaltacak düzenlemelere konsantre olmuş vaziyette. 100 liralık seyyanen zam oranının bütün emeklilere sağlanması ve yeni intibak istekleri, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sunuldu. Fakat 2 müjdenin faaliyete sokulması için yasal düzenleme olması gerekiyor. Takvim Gazetesinin yapmış olduğu habere göre meclisin açılması büyük bir merakla bekleniyor. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Başkanı Kazım Ergün, zam ve intibak isteklerini içeren mektubu geçtiğimiz günler içerisinde Başbakan’a sunmuştu.

Temmuz ayında maaşı Bin TL’den az olan Sosyal Sigortalar Kurumu ve Bağ-Kur emeklilerine verilmiş olan, hemen peşinden tüm memur emeklilerine yansıtılan 100 liralık zam oranının bundan faydalanamayan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de yansıtılması istenen mektupta, “En düşük memur emekli maaşı bin 515 TL’ye yükselmiş, SSK ve Bağ-Kur en düşük emekli maaşı 700- 800 TL civarında olmuştur. 2000 sonrası emekli olmaya hak kazananların kayıplarının yok edilmesi için intibak yapılmalıdır” denildi. Bu 2 talep, şimdi Başbakan Davutoğlu’nun önünde. Fakat 2 talebin de yapılması için yasal düzenleme gerçekleşmesi gerekiyor. Bundan dolayı de Meclis’in açılması bekleniyor.


Konu İle İlgili Görseller
Yeni İntibak Zammı ve Seyyanen Zam Oranı
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap