Anasayfa / haber 3 Ocak 2015 43 views

Atama Spekülasyonları


Hemen hemen her haber sitesinde yer alan haberlere göre Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bir çok ildeki Milli Eğitim Müdürleri görevden alınarak yerlerine yeni müdürler atandığı yazılıyor. Hatta bununla da sınırlı kalmayıp işlerine son verilen İl ve İlçe müdürlerinin haberleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürü iken bir anda İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sahip olan çeşitli atamalar ve yer değiştirmeler mevcut. Meb yetkilileri ise tüm bunların birer spekülasyon olduğunu ifade etti. Ancak detaylı bir resmi haber henüz ulaşmadı.

Bazı internet sitelerinin haberine göre; İl Milli Eğitim Müdürü , İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İl Milli Eğitim Müdür yarcımcılıklarına yönelik birçok atama yapıldı. Atamalarda Sürpriz görevden almalar yaşandı. En büyük sürpriz Büyükşehirlerde. 10’dan fazla İlin İl Milli Eğitim Müdürü değişirken, İstanbul’da bazı ilçelerde de görevden almalar ve değişiklikler var. İstanbul’da 3 ilçe müdürü görevden alındı. 2 ilçe milli eğitim müdürü ise İl milli eğitim müdürü oldu.

Peki bu haberler ne kadar doğru?

MEB yetkililerin gün içinde yaptığı açıklamalar doğrultusunda yapılan bu haberlerin spekülasyondan ibaret olduğu tamamen yönlendirme amaçlı yapılmış kasıtlı haberler olduğu. Bu tarz geniş çaplı bir yönetici ataması Bakanlık tarafından şu an düşünülmediği. Bununla ilgili herhangi bir gelişme de şu an mevcut olmadığı açıklaması yapıldı.


Konu İle İlgili Görseller
Atama Spekülasyonları
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap